Hakkımızda

Uzun süredir ileri malzeme teknolojileri üzerine gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde ülkemizin ileri teknolojik ürünlerinde kullanılabilecek ürünler ortaya koymuş durumdayız. Savunma sanayi şirketlerimiz ile olan ilişkimizi her geçen gün daha da ilerletmekteyiz. Gerek doğrudan ürün sağlama gerekse müşterek projeler ile çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Nanografi Nano Teknoloji, ODTÜ Teknokent bünyesinde 2011 yılında kurulmuştur.  Nanografi olarak kurulduğu 2011 yılından bu yana edindiğimiz tecrübemiz ile kritik alanlarda yaptığımız çalışmalar, katma değeri yüksek ve kritik öneme haiz iş alanlarındaki çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Avrupa Birliği, Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı, TÜBİTAK ve diğer bilimsel enstitüler arasında müşterek çalışmalar yaparak, nano teknoloji alanında önemli katkılar sunmaya gayret etmektedir. Dünya çapında 100 kadar ülkede, en büyük teknoloji ve sanayi şirketlerine, üniversiteler ve enstitülere üretim ve AR-GE desteği vermenin haklı gururunu taşımaktayız.  Zengin ürün gamı, ürün ve hizmetlerde yüksek kalite ve dünyanın her yerine hızlı nakliye desteği ile işinize değer kalmaktayız. 2020 yılı itibari ile Yüksek üretim kalitemizi, ISO 9001:2015 Kalite Güvence Sistemi kalite belgesi ile sertifikalandırılmış durumdayız.

Türkiye’nin en büyük ticari kuruluşlarından biri olan, enerji, değerli maden, sağlık ve finans sektöründe yoğun faaliyetler gösteren Ahlatcı Holding’in grup şirketleri arasında bulunan, Nanografi Nano Teknoloji A.Ş, yetkin insan kaynağı, mühendislik gücü ve bilgi birikimi, güçlü sermayesi ile Türkiye’nin ve dünyanın ilerleyen yüksek teknoloji çalışmalarında en önemli aktörlerinden biridir.  Nano ve mikro boyutlu malzemeler üzerinde uzmanlaşmış ekibi ile ileri malzeme teknolojileri üzerinde ürünler üretmekte ve AR-GE çalışmalarındaki sürekliliği ile yeni nesil ürünler üzerinde çalışmalar yürütmektedir.

Yeni nesil ürünler üzerindeki çalışmalardan en önemlileri, ticari amaçlı karbon nanotüp ve grafen üretimidir. Nanografi, Türkiye’de ticari amaçlı karbon nanotüp üreten ilk firmadır. Firmamız; Ulusal ve Uluslararası programların desteklediği birçok projeyi başarıyla yürütmüştür. Çalışmalarımız, Grafen üretimi ve bunların uygulama alanları üzerine devam etmektedir. Dünya’nın en büyük grafen seri üretim tesislerinden biri olan ve yıllık 100 tonluk grafen üretim kapasitesine sahip tesisimiz 2020 yılında başarı ile tamamlanmıştır. 

Faaliyet alanlarımız aşağıda kısaca belirtilmiştir:

·  Çeşitli yöntem ve özelliklerde Karbon Nanotüp ve Grafen üretimi

·  İstenilen çap ve uzunlukta Nanopartikül temini

·  İleri teknoloji malzemelerin temini

·  Karbon nanotüp teknolojisi ve diğer nanopartiküller (TiO2, Nanokil, Al2O3 vs.) kullanarak üstün özelliklerde nanokompozit üretilmesi

·  Karbon nanotüp katkılı iletken plastik hammadde temini (TPU, PC, PA12, PA66, PBT, LDPA, EVA)

·  Elektronik uygulamalar için iletken ve şeffaf olarak kaplanabilen Nanoink (iletken mürekkep) üretimi

·  Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özel cihazlar geliştirilmesi

Nanografi olarak misyonumuz, Nano boyuttaki yapı taşlarından oluşan, Havacılık, Savunma, Kimya, Otomotiv gibi sektörler başta olmak üzere birçok endüstriyel ve Ar-Ge/Ür-Ge çalışmalarında, üniversitelerde, enstitülerde ve araştırma merkezlerinde ve teknokentlerde yapılan araştırmalarda kullanılan, mekanik dayanımı, ısıl iletkenliği, elektrik iletkenliği, yoğunluğu, klasik malzemelere göre daha gelişmiş, güçlendirilmiş, şekilleri ve boyutları ihtiyaca uygun ileri teknoloji malzeme tasarlamak ve üretmektir. 

Ayrıca, yüksek performanslı malzemeler, ileri teknoloji malzemeleri, nanomalzemeler, nanopartiküller, nanokompozitler, nanopartikül katkılı plastik malzemeler, CVD ve PVD sistemleri konusunda; Proje Geliştirme, Proje Yürütme ve Danışmanlık hizmeti vererek, müşterilerimizin projelerinize en üst seviyede katkıda bulunmayı amaçlamaktayız. 

İçinde bulunduğumuz Havacılık, Savunma, Kimya, Otomotiv gibi sektörler başta olmak üzere birçok sektörlere çözümler sunmaktayız. Bu kapsamda, savunma sanayi şirketleri ile yakın bir mesai sürdürülmekte ve ihtiyaç ve  işbirlikleri yapılmaktadır. 

Savunma Sanayi Şirketleri ile yaptığımız işbirlikleri ve ihtiyaç analizleri neticesinde yüksek düzeyli kaplama teknolojileri ve ileri düzeyde malzemeler geliştirmekteyiz. CVD Yöntemiyle Grafen Kaplamaları, özel nanoteknolojik malzemeler geliştirilmesi, ultrasonik kaplama yöntemler sayesinde korozyona yüksek mukavemetli, çizilme ve darbeye dirençli ürünler üretilmektedir. Savunma sanayi ve yüksek teknolojik şirketlerin ihtiyaç duyduğu düzeylerde yapılan kaplamalar ile ileri malzemeler ile geliştirilmiş olan boya ürünleri de geliştirilmektedir. Yapılan testlerde de muadillerine göre en yüksek performans değerlerine ulaşmışlardır.

Nanografi Nano Teknoloji AŞ Zaman Çizelgesi

nanografi nano teknoloji aş zaman çizelgesi ve önemli tarihler
Mağaza