NG Materials

Nanografi Nano Teknoloji AŞ, ODTÜ Teknokent bünyesinde 2011 Temmuz ayında kurulmuş olup Türkiye’de ticari amaçlı karbon nanotüp üreten ilk firmadır. Firmamız; Ulusal ve Uluslararası programların desteklediği birçok projeyi başarıyla yürütmüştür. Çalışmalarımız, Grafen üretimi ve bunların uygulama alanları üzerine devam etmektedir. 

Faaliyet alanlarımızdan bahsedersek:

  • Çeşitli yöntemlerle Karbon Nanotüp ve Grafen üretimi
  • İstenilen çap ve uzunlukta Nano Partikül temini
  • İleri teknoloji malzemelerin temini
  • Karbon nanotüp teknolojisi ve diğer nanopartiküller (TiO2, Nanokil, Al2O3 vs.) kullanarak üstün özelliklerde nanokompozit üretilmesi
  • Karbon nanotüp katkılı iletken plastik hammadde temini (TPU, PC, PA12, PA66, PBT, LDPA, EVA)
  • Elektronik uygulamalar için iletken ve şeffaf olarak kaplanabilen Nanoink (iletken mürekkep) üretimi
  • Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özel cihazlar geliştirilmesi

Nanografi olarak misyonumuz, Nano boyuttaki yapı taşlarından oluşan, Havacılık, Savunma, Kimya, Otomotiv gibi sektörler başta olmak üzere birçok endüstriyel ve Ar-Ge/Ür-Ge çalışmalarında, üniversitelerde, enstitülerde ve araştırma merkezlerinde ve teknokentlerde yapılan araştırmalarda kullanılan, mekanik dayanımı, ısıl iletkenliği, elektrik iletkenliği, yoğunluğu, klasik malzemelere göre daha gelişmiş, güçlendirilmiş, şekilleri ve boyutları ihtiyaca uygun ileri teknoloji malzeme tasarlamak ve üretmektir. 

İçinde bulunduğumuz Havacılık, Savunma, Kimya, Otomotiv gibi sektörler başta olmak üzere birçok sektörlere çözümler sunan, alanında uzman üreticilerin Türkiye temsilciliğini de yürütmekteyiz. 

Ürün gruplarımız arasında:

Ayrıca, yüksek performanslı malzemeler, ileri teknoloji malzemeleri, nanomalzemeler, nanopartiküller, nanokompozitler, nanopartikül katkılı plastik malzemeler, CVD ve PVD sistemleri konusunda; Proje Geliştirme, Proje Yürütme ve Danışmanlık hizmeti vererek, projelerinize en üst seviyede katkıda bulunmayı amaçlamaktayız. 

Zengin ürün gamı, ürün ve hizmetlerde yüksek kalite ve dünyanın her yerine hızlı nakliye desteği ile işinize değer katmaktayız.

Ürün Kataloğumuz:
Mağaza